Vítejte, Host
Přihlašovací jméno Heslo Pamatovat si mne
 • Strana:
 • 1

Otázka: Bojkot nebo málo mleka?

Bojkot nebo málo mleka? 6 roků 11 měsíců #441

 • Michaela
 • Michaela's Avatar
Dobrý den paní magistro dekuji vám za rady ohledně prikrmuju. Poslední 4 dny mam ale s malým problém s kojenim. Ma 4,5 měsíce a zacal mi dělat to, ze po 3h nekdy i déle si řekne o jidlo priložím ho k prsu on se napije tak 5 minut nekdy i méně a pak se odtrhne buď sleduje okolí nebo začne hned křičet. Dam ho odrihnout a kdyz ho chci znovu přiložit tak se začne vzpírat propinat dozadu a plakat. Kdyz ho položím tak si povídá ale kdyz mu dam dudlík tak ho šílené saje nebo můj prst taky kdyz mu nabídnu druhé prso zase stejna scéna. Nakonec s dudlikem usne a pak další kojeni to samé. Počet pocuranych plen je tak 8. Byla jsem včera u doktorky s tímto problémem a jediné co mi poradila je prikrm. Prevazila ho a váží 6165g 65cm za týden přibral 120g pry to není strašne ale uz by to chtělo dokrmovat. Jsem z toho nervózní zaplatila jsem si laktacni poradkyni ta mi řekla ze uz tolik neji v tom veku ze si vypije za krátký čas tolik co predtim trvalo déle jeste pred 5 dny jsem kojila co 2h cca 8-10min z jednoho a pak si bral jeste z druhého nyní tak 5min z jednoho a scéna a to druhé vůbec nechce. Laktacni mi jeste řekla ze je to reakce na ockovani byl 2.10. ockovan ale uz přeočkování hexa vakcíny s prevenarem. Jeste jsem změnila probiotika z laktobacilu baby od biopronu na biogaiu protect a od té doby co je bere se tak chová jenže doktorka říkala ze tím to není. Odsavam si po kojeni a nic skoro neodsaji z toho prsa ze kterého si nebral sotva tak 40ml za 10min. Kdyz si zmacknu prso rukou tak mi z prsa stříka mleko. Jsem z toho nervózní chci ho kojit plné do 6m a bojím se ze ho nedokážu uživit prosim poraďte mi dekuji moc
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Bojkot nebo málo mleka? 6 roků 11 měsíců #443

Dobrý den Michaelo,

Je pravdou, že po 4 měsíci věku dítěte se prsa přizpůsobí na potřeby dítěte. Mléka tedy tolik neodsajete, a je to zcela normální. Dítě má menší potřebu, je silnější, dokáže si z prsu vzít dostatek mléka za kratší čas než bylo obvyklé dříve. Pokud si nejste jista, kolik opravdu vypije zkuste si ho před a po kojení převážit. Rozdíl hmotnosti Vám poté ukáže, kolik syn opravdu vypil mléka.
Přírůstek není sice velký, ale plně kojené děti přibývají méně než děti dokrmované (či na UV) a znovu je to naprosto v pořádku. Nemusíte mít obavy. Zkuste prsa střídat mezi kojením. Pokud kojíte více kojení jen z jednoho, rychle se produkce mléka přizpůsobí a nezatěžované prso bude produkovat mléka méně. Dbejte tedy na to, aby jste každé kojení kojila z jiného prsu nebo odstříkávala.
Nenechte se zbytečně vystrašit. Pokud je chlapec spokojený, pije kolik v danou chvíli potřebuje a přibírá, je vše v pořádku.
Pokud by jste situaci přesto viděla jako neudržitelnou, nebo pociťovala sama velký stres, věřte, že v tomto čase již lze začít také s příkrmy. Děti to vnímají jako hru a baví je to. Pokud by tedy nebylo zbytí začněte s vařenou zeleninou. Důležité je, aby i Vy jste byla v dobré fyzické i psychické kondici.

S pozdravem,
EJ
Poslední Úprava: 6 roků 11 měsíců od Mgr. Eva Janoušková.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
 • Strana:
 • 1
Stránka vygenerována za: 0.539 sekund

Online nutriční poradna

Trápí Vás otázky z oblasti stravování, výživy, pohybu, zdraví a nemoci, zdravého životního stylu nebo třeba diet a hubnutí? Nevíte si s nimi rady?

Pokud ano, zeptejte se nyní v internetové poradně.

Na otázky odpovídá Bc. Eva Janoušková, Nutriční terapeutka, absolventka 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze (Bližší info v sekci O autorovi).

"Budu velmi ráda, pokud se na mne budete obracet se svými dotazy z oblasti výživy a zdravého životního stylu. Jistě se budu snažit poradit a pomoci Vám, jak nejlépe budu umět. Věřím, že poradna bude obohacující jak pro Vás, tak i pro mne."   Eva J.

Žádný učený z nebe nespadl a za zeptání nic nedáte, pouze získáte. :-) Proto neváhejte a ptejte se!

Pro začátek je pro Vás připraveno pár příkladů otázek, které by Vás mohly zajímat : 

 • Jak přesně jsou definovány zásady zdravého stravování?
 • Co je to potravinová pyramida?
 • Co všechno bych měla hledat na obalech potravin? Podle čeho vybírat?  Jak nakupovat?
 • Jak docílit, aby jedla podle zásad zdravé výživy celá rodina?
 • Jak sestavit zdravý a chutný jídelníček pro děti?
 • Jak trvale zhubnout? Co je to jojo-efekt?
 • Jaké jsou výhody konzumace zeleniny a ovoce? Kolik bych měla správně sníst za den?
 • Co dělat, aby tělo mělo všechny vitamíny a minerální látky? Má smysl kupovat drahé multivitamínové přípravky?
 • Kde najdu plnohodnotné bílkoviny a k čemu slouží z hlediska výživy?
 • Má při redukci význam pravidelné cvičení? Jak často a jak intenzivně mám cvičit?
 • Jakou pohybovou aktivitu zvolit, když mne trápí např. kloubní onemocnění?
 • Mohu cvičit s cukrovkou?
 • Co změnit na mém životním stylu, když mi lékaři diagnostikovali obezitu/cukrovku/hypertenzi/potravinovou alergii/apod.?
 • Chci redukovat váhu pod dohledem odborníka! Kam jít? Kde hledat?

Na brzkou shledanou v poradně... :-)


"Směr, kterým se ubíráte, je důležitější než rychlost vašeho postupu." Richard Louis Evans

"Zdraví a veselá mysl jsou zdrojem krásy." Miguel de Cervantes y Saavedra